کد خبر : 8816
تاریخ انتشار : شنبه 14 اکتبر 2023 - 17:22

۱۷تبعه افغان غیر مجاز با رصد اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) صبح امروزتوسط نیرو‌های انتظامی بخش میمه در وزوان ومیمه دستگیر شدند.

۱۷تبعه افغان غیر مجاز  با رصد اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) صبح امروزتوسط  نیرو‌های انتظامی بخش میمه در  وزوان  ومیمه دستگیر شدند.

سربازانی که در سایه تدبیر و مجاهدت‌های خاموش آرامش و امنیتی را در کشورمان رقم زده اند که در دنیا کم نظیر و حتی بی نظیر است. امنیت و اقتدار کنونی نظام مقدس جمهوری اسلامی حاصل خون شهیدان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون و فداکاری ایثار گران و تلاش قابل تحسین، درایت و برنامه‌‌ریزی‌های

سربازانی که در سایه تدبیر و مجاهدت‌های خاموش آرامش و امنیتی را در کشورمان رقم زده اند که در دنیا کم نظیر و حتی بی نظیر است.

امنیت و اقتدار کنونی نظام مقدس جمهوری اسلامی حاصل خون شهیدان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون و فداکاری ایثار گران و تلاش قابل تحسین، درایت و برنامه‌‌ریزی‌های هوشمندانه و قابل تقدیر نیروهایی گمنام با اخلاص و توانمند در مجموعه وزارت اطلاعات است که با مبارزه بی امان با ترفندهای دشمنان اسلام آرامش و امنیت را به مردم ولایتمدار ایران اسلامی هدیه می‌نمایند.

در عصر حاضر به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی، بیش از هر زمانی، امنیت در ایران اسلامی مورد توجه قرار گرفته است و صیانت از منافع ملی و ارزش های نظام اسلامی، حفظ انسجام، مبارزه با تروریسم و تامین امنیت ملت شریف ایران اسلامی در عرصه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و… مهمترین خدمت سربازان گمنام امام زمان (عج ا… تعالی فرجه الشریف) در مجموعه وزارت اطلاعات بوده است.

سربازان گمنام امام زمان(عج) فداکارانه با تلاش‌هایی که کمتر انعکاس رسانه‌ای پیدا می‌کند با انواع خطرها روبه‌رو شده و بسیاری از توطئه‌ها را خنثی می‌کنند و همواره آرامش و امنیت را برای مردم به ارمغان آورده‌اند که شاید این اقدامات برای جامعه اطلاع رسانی هم نشوند اما این تلاش‌ها و خدمات بسیار قابل تقدیر است. وزوان آنلاین

سربازان گمنام امام زمان(عج) مردمی‌ترین و مخلص‌ترین نیروهای انقلابی هستند و بخش مهمی از امنیت و آرامش کشور مرهون رشادت‌ها و هوشیاری آنان است. وزوان آنلاین

دستگیری ۱۷ تبعه افغان غیر مجاز در وزوان و میمه

۱۷تبعه افغان غیر مجاز در وزوان ومیمه دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی بخش میمه گفت: صبح امروز نیرو‌های انتظامی بخش میمه با رصد اطلاعاتی مناسب، خودرو MVM حامل تبعه افغان غیر مجاز بدون کارت اقامت را تعقیب و دستگیر کردند.
اتباع دستگیر شده به اردوگاه‌های اصفهان منتقل شدند.

قوانین جزایی قاچاق انسان
ماده ۱ـ قاچاق انسان عبارتست از:
الف ـ خارج یا وارد ساختن و یا ترانزیت مجاز یا غیرمجاز فرد یا افراد از مرزهای کشور با اجبار و اکراه یا تهدید یا خدعه و نیرنگ و یا با سوء استفاده از قدرت یا موقعیت خود یا سوء استفاده از وضعیت فرد یا افراد یاد شده، به قصد فحشاء یا برداشت اعضاء و جوارح، بردگی و ازدواج.
ب ـ تحویل گرفتن یا انتقال دادن یا مخفی نمودن یا فراهم ساختن موجبات اخفاء فرد یا افراد موضوع بند (الف) این ماده پس از عبور از مرز با همان مقصود.
ماده ۲ـ اعمال زیر در حکم «قاچاق انسان» محسوب می شود:
الف ـ تشکیل یا اداره دسته یا گروه که هدف آن انجام امور موضوع ماده (۱) این قانون باشد.
ب ـ عبور دادن (خارج یا وارد ساختن و یا ترانزیت)، حمل یا انتقال مجاز یا غیرمجاز فرد یا افراد به طور سازمان یافته برای فحشاء یا سایر مقاصد موضوع ماده (۱) این قانون هرچند با رضایت آنان باشد.
ج ـ عبور دادن (خارج یا وارد ساختن و یا ترانزیت)، حمل یا انتقال غیرمجاز افراد به قصد فحشاء هرچند با رضایت آنان باشد.
ماده ۳ـ چنانچه عمل مرتکب « قاچاق انسان» از مصادیق مندرج در قانون مجازات اسلامی باشد مطابق مجازات های مقرر در قانون یادشده و در غیر این صورت به حبس از دو تا ده سال و پرداخت جزای نقدی معادل دو برابر وجوه یا اموال حاصل از بزه یا وجوه و اموالی که از طرف بزه دیده یا شخص ثالث وعده پرداخت آن به مرتکب داده شده است، محکوم می شود.
تبصره ۱ ـ چنانچه فرد قاچاق شده کمتر از هجده سال تمام داشته باشد و عمل ارتکابی از مصادیق محاربه و افساد فی الارض نباشد، مرتکب به حداکثر مجازات مقرر در این ماده محکوم می شود.
تبصره ۲ ـ کسی که شروع به ارتکاب جرائم موضوع این قانون نماید لیکن نتیجه منظور بدون اراده وی محقق نگردد، به شش ماه تا دو سال حبس محکوم می گردد.
تبصره۳ ـ مجازات معاونت در جرم «قاچاق انسان» به میزان دو تا پنج سال حبس حسب مورد و نیز جزای نقدی معادل وجوه یا اموال حاصل از بزه یا وجوه و اموالی که از طرف بزه دیده یا شخص ثالث وعده پرداخت آن به مرتکب داده شده است، خواهد بود.
ماده ۴ ـ هرگاه کارکنان دولت یا مؤسسات، شرکتها و سازمانهای وابسته به دولت و نیروهای مسلح یا مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی یا نهادهای انقلاب اسلامی یا به طور کلی کارکنان قوای سه گانه به نحوی از انحاء در جرائم موضوع این قانون دخالت داشته باشند، علاوه بر مجازاتهای مقرر در این قانون، با توجه به نقش مجرم به انفصال موقت یا دائم از خدمات محکوم خواهند شد.
ماده ۵ ـ چنانچه مؤسسات و شرکتهای خصوصی به قصد ارتکاب جرائم موضوع این قانون، ولو با نام و عنوان دیگری تشکیل شده باشند، علاوه بر اعمال مجازاتهای مقرر، پروانه فعالیت یا مجوز مربوط ابطال و مؤسسه و شرکت به دستور مقام قضائی تعطیل خواهد گردید.
ماده۶ ـ چنانچه « قاچاق انسان» توأم با ارتکاب جرائم دیگری تحقق یابد، مرتکب یا مرتکبان علاوه بر مجازات مقرر در این قانون، به مجازاتهای مربوط به آن عناوین نیز محکوم خواهند شد.
ماده ۷ـ هر تبعه ایرانی که در خارج از قلمرو حاکمیت ایران مرتکب یکی از جرائم موضوع این قانون گردد، مشمول مقررات این قانون خواهد بود.
ماده ۸ ـ تمامی اشیاء، اسباب و وسائط نقلیه ای که عالماً و عامداً به امر « قاچاق انسان» اختصاص داده شده اند به نفع دولت ضبط خواهد شد.(  

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.