کد خبر : 8212
تاریخ انتشار : شنبه 11 فوریه 2023 - 13:53

خبر مهم رئیسی در مراسم ۲۲ بهمن چه بود ؟ | رئیس جمهور: نگاه پدرانه رهبری در دستگاههای اجرایی دنبال می‌شود

خبر مهم رئیسی در مراسم ۲۲ بهمن چه بود ؟ | رئیس جمهور: نگاه پدرانه رهبری در دستگاههای اجرایی دنبال می‌شود

رئیس جمهور با بیان اینکه نگاه پدرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در دستگاههای اجرایی دنبال می شود، گفت: دولت با نگاه کریمانه آغوش را برای پذیرش فریب خوردگان باز می کند و خود را مکلف می‌داند در این مسیر حرکت کند. به نقل از ایرنا، آیت الله سیدابراهیم رئیسی در جمع راهپیمایان چهل و چهارمین

رئیسی

رئیس جمهور با بیان اینکه نگاه پدرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در دستگاههای اجرایی دنبال می شود، گفت: دولت با نگاه کریمانه آغوش را برای پذیرش فریب خوردگان باز می کند و خود را مکلف می‌داند در این مسیر حرکت کند.

به نقل از ایرنا، آیت الله سیدابراهیم رئیسی در جمع راهپیمایان چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در میدان‌ آزادی تهران اظهار داشت: این حضور و حماسه آفرینی پیام امیدآفرینی برای ملت ایران و پیام ناامیدی برای دشمنان انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به حوادث امسال خطاب به مردم گفت: کسانی که در این اغتشاشات فریب دشمن را خوردند، بدانند آغوش ملت برای پذیرش آنها باز است؛ با نگاه پدرانه و حکیمانه رهبری فرزانه انقلاب اسلامی با و بخششی که ایشان فرمودند امروز آغوش ملت باز است و ما در دولت همین نگاه را نگاه پدرانه که رهبری فرمودند را امتدادش را در دولت و دستگاه‌های اداری دنبال خواهیم کرد.

رئیس جمهور تاکید کرد: این آغوش باز باید برای همه آنها که دچار فریب شده و پشیمان شدند، باز باشد زیرا آنها فهمیده‌اند که دشمن دنبال شیطنت بوده است.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه مردم فهمیده اند که مساله دشمن زن، آزادی، زندگی و حقوق بشر نبوده است؛ افزود: دشمن به دنبال گرفتن استقلال ملت ایران، سلب آزادی و زندگی ملت ایران است و ملت ما این را فهمیده اند؛ ملت ما خوب می‌دانند که آنها به کسی زندگی نداده‌اند که بخواهند به ما زندگی بدهند.

رئیس جمهور ادامه داد: عزیزان ما باید با همان نگاهی که رهبری داشته‌اند و فرموده اند با نگاه کریمانه، آغوش را برای پذیرش فریب خوردگان باید باز کنند؛ راه برای توبه و بازگشت باقی است و دولت را خود را مکلف می داند در همین مسیر حرکت کند.

۲۲ بهمن پایان استبداد و آغاز استقلال ایران بود

رئیس جمهور در ابتدای سخنانش اظهار داشت:  ۲۲ بهمن، انفجار نور، تحقق معجزه قرن و تحقق خواسته مجاهدان خاص خدا علما و صلحا و شهدا و کسانی که در طول تاریخ امید بر پایه نظامی به نام دین همواره در دل آنها بود و در این راه تلاش بسیاری کردند.

آیت الله رئیسی این روز را روز پایان استبداد و وابستگی روز آغاز استقلال آزادی و جمهوری اسلامی و روز تحقق خواست و اراده ملت بزرگ ایران دانست و افزود: این روز، روز به ثمر نشستن روشنگری ها و هدایت های امام راحل و از ایمان زمان روزه پایان سلطه سلطه گران بر ایران عزیز روز بسیار مبارکی است.

وی با بیان اینکه امروز، روز جلوه انسجام ملی و وحدت و یکپارچگی و حضور حماسه فریاد است، تاکید کرد: امروز روز حضور مردمی است که در هر کوی و برزن و یا صدها شهر هزاران روستا در میدان حاضر شدند،  که نه فقط رای که بالاتر از رای، با امام و رهبری معظم انقلاب اسلامی و شهدا و آرمانهای بلند انقلاب شکوهمند اسلامی عهد ببندند.

آیت الله رئیسی ادامه داد: این عهد و میثاق بسیار بالاتر از رای است؛ در نگاه دینی ما کسانی که عهد می بندند فقط رای نمی‌دهند بلکه پایین رای و پایین عهد و پیمان شان همواره هستند.

رئیس جمهور اظهار داشت: ما امروز فقط جمع نشدیم که ۲۲ بهمن ۵۷ را گرامی بداریم و از مقام شهدا، صلحا مجاهدان و کسانی که حماسه ۲۲ بهمن ۵۷ را آفریدند، تجلیل کنیم؛ آن حرکت عظیم قابل تجلیل است اما علاوه بر تجلیل و تکریم نسبت به فجر آفرینان ۵۷ آمده ایم تا بگوییم ۲۲بهمن ۱۴۰۱ با حضور مردم با شکسته دشمنان و با پیروزی جبهه انقلاب یک بار دیگر رقم خورده است.

وی با بیان اینکه امسال یک ۲۲ بهمن دیگری در تاریخ انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی رقم خورده است، اظهار داشت: ببینید در این یکسال دشمنان چه کرده‌اند و توطئه هایی که انجام داده‌اند اما ملت سرفراز ایران زنان و مردان تاریخ ساز ما چگونه دشمن را شناختند دسته پلید دشمن را شناختند و در صحنه خوب ظاهر شدند و خشک درخشیدند به نحوی که یک بار دیگر در تاریخ انقلاب اسلامی مردم عزیز و سرافراز و انقلابی ما دشمن را ناکام گذاشتند.

پهلوی در دوران حاکمیت خود جنایت و خیانت کرد

آیت الله رئیسی در ادامه با بیان اینکه هم ایجاد حکومت پهلوی برخلاف‌ خواست ملت و با کودتا بود، هم ادامه آن، افزود: آنها در دوران حاکمیت خود جنایت و خیانت کردند و به ظرفیت‌های عظیم بی توجه بودند و فقط به خشنودی نظام سلطه و آمریکا می‌اندیشیدند.

وی خاطر نشان کرد: حکومت ستمشاهی پهلوی فقط عقب ماندگی را برای این ملت و کشور به بار آورد؛ آنها برخلاف اصول مشروطه و کودتا روی کار آمدند.

رئیس جمهور اظهار داشت: برخی دنبال تطهیر چهره رژیم دست‌نشانده پهلوی هستند اما باید در اجرای فرمان رهبری برای جهاد تبیین باید برای مردم عزیز به‌ویژه جوانان ما روشن شود که این رژیم چه زشتی‌ها و پلیدی‌ها و ذلت و عقب‌ماندگی را برای ملت ایران آورد و انقلاب اسلامی پایان این ذلت و آغاز عزتمندی ملت ما بود.

رئیس جمهور در ادامه به دستاوردهای انقلاب اسلامی برای ملت ایران اشاره کرد و گفت: اولین نکته اعتماد به نفس، اعتماد به داشته ها و تکیه بر فرهنگ «ما می توانیم» بود؛ معلوم شد در این ۴۴ سال ملت ایران بسیار توانمند است و ظرفیت زیادی دارد و آثار و برکت «ما می توانیم» و استقلال و شعار نه شرقی و غربی برکات بسیاری داشته است و دلیل عصبانیت دشمن هم کارهای بسیاری است که در این کشور به دست جوانان عزیز ما انجام شده است.

دشمن پیشرفت ایران را بر نمی‌تابد

آیت الله رئیسی با اشاره به دستاوردهای کشورمان در حوزه های مختلف علمی و فناوری، اقتصادی و دفاعی در سلامت و پزشکی، اظهار داشت: امروز در منطقه در حوزه های بسیار حرف اول را می زنیم و در جهان مقام چهارم و پنجم و ششم را داریم در بسیاری از عرصه هااین برای آن خود یابی و اعتماد به نفس و اتکا به خدا است عرصه های بسیاری را ملت عزیز ما فتح کردند و قله های بسیاری را کردن اما دشمن بر نمی تابد؛ از اول پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان دشمنی های خود را در راه انداختن هشت سال جنگ تحمیلی ملت ایران پیروز و سرافراز در دفاع مقدس بیرون آمد.

وی با اشاره به دنباله روی آمریکا از منافقان که ۱۷ هزار نفر از مردم ایران را به شهادت رسانده اند، خروج نام آنها از فهرست تروریست ها از سوی کنگره آمریکا را باعث شگفتی دانست و گفت:کنگره آمریکا روز گذشته جریان تروریستی منافقین را از فهرست گروه‌های تروریستی خارج کرد. این باعث ننگ آمریکاست‌.

رئیس جمهور تاکید کرد:  امروز ایران اسلامی به‌رغم تهدیدها و تحریم ها از رشد سرمایه ثابت، رشد سرمایه‌گذاری و رشد اقتصادی و رشد در دیگر شاخصه‌ها برخوردار است.

وی ادامه داد: دشمن وقتی دید کشور در همه عرصه‌ها رو به پیشرفت است‌ و متوقف نشده، دست به توطئه دیگری زدند و تصور کردند می‌توانند کشور را با آشوب و اغتشاش متوقف کنند.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه امروز تولید و صادرات نفت و محصولات غیرنفتی متوقف نشده، تراز تجاری مثبت کشورمان را نشانه دیگر از شکست تحریم ها دانست و گفت:‌ کشور با وجود تحریم ها از رشد اقتصادی  و رشد سرمایه ثابت بهره مند است و حتی در تولید تجهیزات نیز روندی رو به رشد دارد.

وی با بیان اینکه وقتی دشنان دیدند کشور در حال رشد و توسعه مشارکت اجتماعی است، گفت: آنها پروژه آشوب و اغتشاش را کلید زدند و تصور کردند با پروژه آشوب و اغتشاش می توانند کشور را دچار توقف کنند و به همین دلیل در این عرصه یک جنگ ترکیبی به راه انداختند.

رئیس جمهور ادامه داد: آنها در یک جنگ سیاسی، اقتصادی، رسانه‌ای، روانی و ادراکی یک کار ترکیبی را شکل دادند غافل از اینکه ملت ایران آنها و ترفندهای آنها را می‌شناسد. وقتی آنها از زندگی سخن می گویند، مردم نگاه می کنند ببینند آیا حضور آمریکایی‌ها در افغانستان زندگی بخش بود؟ در عراق، لبنان و سوریه زندگی بخش بود؟ کجای عالم شما زندگی را به مردم آنجا هدیه کردی که امروز دلسوز مردم ایران شده اید؟

آیت الله رئیسی خطاب به دشمنان گفت: شما می خواهید انسجام مردم و انسجام ملی ما را هدف قرار دهید؛ به دشمنان می گویم اگر می خواید از ملت سخن بگویید و به دنبال حرف این ملت هستید، ملت بزرگ ایران اینها هستند.

زنان به برکت انقلاب اسلامی در همه عرصه ها حضور بسیار پررنگی دارند

وی ادامه داد: شما از حقوق زن سخن می گوید؛ به برکت انقلاب اسلامی شاهد حضور زنان در دانشگاهها، هیات های علمی به عنوان استاد و دانشجو و فعالیت آنان در عرصه های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی  هستیم و امروز زنان در همه عرصه ها به برکت انقلاب اسلامی حضور بسیار پر رنگی دارند.

رئیس جمهور خطاب به دشمنان گفت: ما در ارتباط با حقوق زنان و جایگاه خانواده در جریان در جایگاه مدعی هستیم و به شما می گوییم که در جایگاه متهم هستید؛ زن را تبدیل به ابزار کرده اید و برای رسیدن به سود بیشتر از آن علیه خانواده استفاده ابزاری می کنید. امروز می خواهید برای تمدن بشری شاخص تعیین کنید در حالی که با اقدامات ضداخلاقی همچون همجنسبازی نسل انسان را منقرض می کنید.

آیت الله رئیسی در ادامه با بیان اینکه در موضوع هسته ای نیز ایران در جایگاه مدعی قرار دارد، اظهار داشت: ما نظارت‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را قبول کرده ایم و این نظارت‌ها وجود دارد؛ ۱۵ بار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که ایران هیچ گونه رافی در فعالیت‌های هسته‌ای ندارد اما شما کلاهک هسته‌ای دارید شما بمب هسته‌ای دارید و در جایگاه متهم قرار دارید.

وی همچنین با یادآوری اینکه در موضوع مبارزه با تروریسم نیز ایران در جایگاه مدعیست خطاب به دشمنان گفت: داعش را شما تشکیل دادید؛ حمایت و مسلح کردید و به جان مردم مسلمان انداختید اما جمهوری اسلامی سردار سلیمانی عزیز را در راه مبارزه با داعش فدا کرد. شما در جایگاه متهم هستید و باید به تاریخ دنیا و انسانیت جواب بدهید.

آیت الله رئیسی به ظلم دشمنان به مردم منطقه و جهان از جمله مردم فلسطین و افغانستان اشاره کرد و افزود: هفتادسال ظلم مردم فلسطین و ۳۵ هزار کودک معلول نتیجه حضور شما در افغانستان است، علاوه بر ویرانی های بسیاری از حضور شما در منطقه وجود دارد، جنایات و کارهای ضد حقوق بشری حتی نسبت به ملت خودتان انجام دادید و باید جواب بدهید که چرا اینقدر حقوق انسان را پایمال کردید.

امروز جنگ اراده هاست

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه امروز جنگ اراده ها جریان دارد، اظهار داشت: اراده ملت بزرگ ایران در امتداد اراده رهبر انقلاب و اراده بصیرت آفرین ایران اسلامی و جهان اسلام است.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه نیروهای مسلح همراه با زنان و مردان ایران اسلامی با همه وجود «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» را پاس داشته و پرچم ایران را برافراشته اند، افزود: ۴۴ سال از پیروزی انقلاب  اسلامی گذشته است و روز به روز بر اقتدار ملت و پرچم ایران به عنوان عناصر اصلی در انقلاب اسلامی افزوده می شود.

وی استقلال خواهی، عدالت‌خواهی، معنویت خواهی، دین مداری، حق خواهی را عناصر اصلی انقلاب اسلامی دانست و با بیان اینکه این عناصر همواره مورد تاکید ملت ایران است، اظهار داشت: «نه شرقی نه غربی» همچنان شعار ما است. برخی از انقلاب ها با گذشت زمان از مسیر خود منحرف می شود اما این میدان، هوا و فضای این ملت نشان می دهد همان شعارهایی که در خیابان انقلاب سال ۵۷ در زبان مردم جاری بود، امروز هم بر زبان مردم ما جاری است.

رئیس جمهور تاکید کرد: «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» و «نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی» همان اشعاری که دیروز بر لسان مردم از زنان ایران بود و امروز هم بر زبانشان جاری است.

حضور حماسی مردم، پیام نا امیدی به دشمنان است

رئیس جمهور در ادامه پیام حضور مردم در راهپیمایی امسال را «امیدآفرینی برای ملت ایران» و «ناامیدی دشمنان انقلاب اسلامی» دانست و گفت: عده قلیلی که در این اغتشاشات فریب دشمن را خوردند، بدانند که آغوش ملت برای پذیرش آنها باز است؛ با نگاه پدرانه و حکیمانه رهبری فرزانه انقلاب اسلامی و بخششی که ایشان فرمودند، امروز آغوش ملت باز است و ما در دولت همین نگاه را نگاه پدرانه که رهبری فرمودند را امتدادش را در دولت و دستگاه‌های اداری دنبال خواهیم کرد.

آیت الله رئیسی ادامه داد: کسانی که دچار فریب شدند، امروز فهمیده‌اند که دشمن دنبال شیطنت و سلب آزادی استقلال، آزادی و زندگی ملت ایران بوده است. ملت ما این را فهمیده و خوب می داند که آنها به کسی زندگی نداده‌اند که بخواهند به ما زندگی بدهند.

رئیس جمهور تایکد کرد: دولت با همان نگاهی که رهبر معظم انقلاب داشتند، نگاه کریمانه و آغوش خود را برای پذیرش فریب خوردگان باز کرده است؛ راه برای توبه و بازگشت باقی است و دولت را خود را مکلف می داند در همین مسیر حرکت کند.

با مشارکت مردم بر بسیاری از مشکلات فائق آمدیم

رئیس جمهور خطاب به مردم ایران گفت: مردم عزیز بدانید ما با آغاز به کار دولت مواجه بودیم با مشکلاتی مواجه بودیم؛ من روز هم بیان کردم که کرونا روزی ۷۰۰ خانواده را داغدار می کرد؛ با مشارکت مردم، لطف خدا و کمک کادر درمانیسبب شد تا امروز ملت امروز به شرایطی برسد که تلفات ناشی از کرونا به حداقل برسد.

آیت الله رئیسی با یادآوری اینکه دولت سیزدهم در ابتدای کار خود با کسری بودجه ۴۸۰ میلیاردی مواجه بود، اظهار داشت: با لطف خدا و تلاش مردم و دولت و تولید بیشتر و تحقق رشد اقتصادی این وضعیت پشت سر گذاشته شد.

وی ادامه داد: در حوزه صادرات نفتی و غیرنفتی نیز در ابتدای دولت با مشکلاتی روبرو بودیم اما امروز تولید و صادرات در وضعیت و شرایط مناسبی قرار دارد.

وی تاکید کرد: ما در شرایط بودیم که برخی با تردید می گفتند مگر ممکن است این مشکلات حل شود اما ما گفتیم ما از امام و رهبری آموختیم که ما می‌توانیم با مدد خداوند با کمک و مشارکت مردم بر مشکلات فائق آییم امروز هم به شما عرض می کنم به لطف خداوند متعال بسیاری از مسائل و مشکلات حل شده است و من یقین دارم با توکل به خدا مشارکت مردم خدمت گذاری دولت خدمتگزار همه این گره ها گشوده خواهد شد.

رئیس جمهور در ادامه با ابراز همدردی با مردم زلزله زده سوریه و ترکیه بر مساعدت ایران برای کمک به زلزله زدگان تاکید کرد و گفت: ما یار روزهای سخت هستیم؛ همنطور که برخی کشورهای همسایه گفته اند، اگر نیروهای مسلح ایران و سپاه قدس و نیروهای ایران نبود، امروز در کشورشان امنیت نداشتند.

آیت الله رئیسی اظهار داشت: دشمن بداند اگر فکر کند با حضورش در منطقه می‌تواند جای پایی پیدا کند، سخت در اشتباه است؛ ما امنیت منطقه را امنیت خلیج فارس را در عدم حضور آمریکایی ها و بیگانگان می دانیم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.