کد خبر : 5787
تاریخ انتشار : شنبه 3 اکتبر 2020 - 18:13

تیم فوتبال پرسپولیس ایران با پیروزی در ضربات پنالتی مقابل النصر عربستان به فینال لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۲۰ صعود کرد.

تیم فوتبال پرسپولیس ایران با پیروزی در ضربات پنالتی مقابل النصر عربستان به فینال لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۲۰ صعود کرد.

تیم فوتبال پرسپولیس ایران با پیروزی در ضربات پنالتی مقابل النصر عربستان به فینال لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۲۰ صعود کرد. پیروزی کبیر پرسپولیس در غیاب آل‌کثیر؛ پرسپولیس هم AFC را برد هم النصر را/ سلام سرخپوشان به فینال آسیا به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم‌های فوتبال پرسپولیس و النصر عربستان در مرحله نیمه نهایی

پیروزی کبیر پرسپولیس در غیاب آل‌کثیر؛ پرسپولیس هم AFC را برد هم النصر را/ سلام سرخپوشان به فینال آسیا

تیم فوتبال پرسپولیس ایران با پیروزی در ضربات پنالتی مقابل النصر عربستان به فینال لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۲۰ صعود کرد.

پیروزی کبیر پرسپولیس در غیاب آل‌کثیر؛ پرسپولیس هم AFC را برد هم النصر را/ سلام سرخپوشان به فینال آسیا

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم‌های فوتبال پرسپولیس و النصر عربستان در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۸:۳۰ امروز (شنبه) در ورزشگاه جاسم بن حمد دوحه به مصاف یکدیگر رفتند که تلاش دو تیم در طول ۹۰ دقیقه نتیجه‌ای نداشت و دو تیم به تساوی یک – یک دست یافتند. در ادامه نیز تلاش دو تیم در دو وقت اضافه ۱۵ دقیقه‌ای هم بی‌نتیجه بود و در نهایت تیم پرسپولیس در ضربات پنالتی حریف عربستانی خود را ۵ بر ۴ (در مجموع ۶ بر ۵) شکست داد.

در این دیدار ابتدا عبدالرزاق حمدالله در دقیقه ۳۶ با یک ضربه پنالتی تیم النصر را پیش انداخت، اما در دقایق پایانی این نیمه مهدی عبدی با یک ضربه سر در دقیقه ۴۲ کار را به تساوی کشاند.

این پیروزی در حالی رقم خورد که چند ساعت پیش از این بازی AFC عیسی آل‌کثیر را به دلیل شادی گلش در دیدار با پاختاکور ۶ ماه محروم کرده بود و بدین ترتیب شاگردان گل‌محمدی هم کنفدراسیون فوتبال آسیا و هم النصر را شکست دادند.

ترکیب پرسپولیس ایران: حامد لک، شجاع خلیل‌زاده، محمدحسین کنعانی‌زادگان، سیامک نعمتی، سعید آقایی، احمد نوراللهی (۹۶-میلاد سرلک)، کمال کامیابی‌نیا، بشار رسن (۹۹-مهدی شیری)، احسان پهلوان، وحید امیری و مهدی عبدی (۹۶-آرمان رمضانی).

ترکیب النصر عربستان: براد جونز، سلطان الغنام (۷۰-عسامه خلف)، عبدالله مادو، عبدالله الخیبری، مایکون پریرا، عبدالمجید الصلیهم (۱۰۵-فراس البریکان)، گونسالو مارتینس، عوض خمیس (۱۰۵- عبدالرحمن العبید)، عبدالفتاح عسیری، خالغنام (۴۶-ایمن یحیی) و عبدالرزاق حمدالله.

داور: محمد تقی الجعفری از کشور سنگاپور

نیمه اول

دقیقه ۱۲: حرکت تمرین شده بازیکنان النصر روی ضربه کرنر اولین موقعیت بازی را برای این تیم به وجود آورد که ضربه بازیکن عربستانی پس از برخورد به مدافعان سرخپوش برگشت داده شد.

دقیقه ۱۸: شوت از راه دور بشار رسن از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۲۲: حملات پی در پی بازیکنان پرسپولیس و ارسال‌های متعدد این تیم را مدافعان النصری یکی پس از دیگری از داخل محوطه جریمه دور کردند.

دقیقه ۲۶: نفوذ هماهنگ بازیکنان پرسپولیس از جناح چپ و پاس در عرض وحید امیری را عبدی با بی‌دقتی از دست داد.

دقیقه ۳۱: بشار رسن با یک حرکت انفرادی چند بازیکن حریف را از پیش رو برداشت، اما مهدی عبدی بار دیگر نتوانست از پاس خوب این بازیکن استفاده کند و شوتش راهی اوت شد.

دقیقه ۳۵: بی‌احتیاطی بشار رسن در داخل محوطه جریمه و خطای او روی بازیکن النصر را داور سنگاپوری بازی پنالتی تشخیص داد تا تیم عربستانی روی بی‌دقتی بازیکنان پرسپولیس صاحب یک ضربه پنالتی شود.

دقیقه ۳۶: عبدالرزاق حمدالله با یک ضربه چیپ دروازه پرسپولیس را از روی نقطه پنالتی باز کرد.

دقیقه ۳۶: شجاع خلیل‌زاده به دلیل اعتراض به داور اولین کارت زرد بازی را دریافت کرد.

دقیقه ۳۸: ضربه سر مهدی عبدی روی کرنر ارسالی نوراللهی به شکلی خطرناک از کنار دروازه النصر به بیرون رفت.

دقیقه ۴۲: توپ‌ربایی و زیرکی وحید امیری در یک سوم دفاعی تیم النصر توپ را به بشار رسن رساند و سانتر دقیق این بازیکن را مهدی عبدی به زیبایی و با یک ضربه سر فوق‌العاده به گل تساوی سرخپوشان تبدیل کرد.

نیمه دوم

دقیقه ۴۷: ضربه ایستگاهی فوق‌العاده خطرناک عبدالرزاق حمدالله به تیر دروازه پرسپولیس برخورد کرد.

دقیقه ۴۹: عبدالمجید الصلیهم از داور بازی به دلیل خطا روی بشار رسن کارت زرد گرفت.

دقیقه ۵۸: شوت از راه دور احمد نوراللهی نیز از پشت محوطه جریمه با اختلاف از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۵۹: نفوذ هماهنگ بازیکنان پرسپولیس از جناح چپ و سانتر احمد نورالهی روی پای بشار رسن نشست که ضربه زیبای این بازیکن به پای مدافعان عربستانی برخورد کرد و این موقعیت خوب سرخپوشان از دست رفت.

دقیقه ۷۰: نفوذ بازیکنان النصری را مدافعان پرسپولیس به خوبی دور کردند.

دقیقه ۷۳: کنترل خوب عبدالرزاق حمدالله روی خط محوطه جریمه پرسپولیس و چرخش و شوت این بازیکن به شکلی خطرناک از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۷۵: ارسال گونسالو مارتینس از روی ضربه ایستگاهی را حمدالله بار دیگر با یک ضربه سر دروازه حامد لک را تهدید کرد.

دقیقه ۷۸: عبدالله مادو از داور بازی کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه ۷۹: حمله همه جانبه بازیکنان پرسپولیس را مدافعان النصری به شکلی خطرناک دور کردند و این حمله سرخپوشان هم راه به جای نبرد.

دقیقه ۸۳: بازهم حمدالله مهاجم مراکشی تیم النصر دروازه حامد لک را تهدید کرد و این‌بار با یک شوت فنی قصد باز کردن دروازه پرسپولیس را داشت که ضربه این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۸۴: احسان پهلوان به دلیل خطای خطرناک روی بازیکن النصر کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه ۱+۹۰: وحید امیری از داور بازی کارت زرد گرفت.

دقیقه ۳+۹۰: پاس رو به جلو خطرناک سیامک نعمتی را مدافعان النصر دور کردند.

وقت‌های اضافه

دقیقه ۱۰۴: احسان پهلوان به دلیل خطای شدید از داور بازی کارت زرد دوم را گرفت و از بازی اخراج شد.

دقیقه ۱۰۵: شوت خطرناک بازیکن النصر را حامد لک به خوبی دور کرد.

دقیقه ۱۰۶: حرکت انفرادی و شوت سیامک نعمتی پس از برخورد به مدافعان تیم راهی کرنر شد.

ضربات پنالتی

ضربات پنالتی تیم پرسپولیس را به ترتیب محمدحسین کنعانی‌زادگان، سیامک نعمتی،‌ میلاد سرلک، شجاع خلیل‌زاده و علی شجاعی تبدیل به گل کردند.

ضربات پنالتی تیم النصر را هم به ترتیب عبدالله مادو، گونسالو مارتینس، عبدالرحمن العبید تبدیل به گل کردند و ضربه مایکون پریرا را حامد لک مهار کرد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.