شماره : 8958
28 / 11 / 2023 - 13:16

وزوان آنلاین :با ورود پرچم بارگاه ملکوتی امام رضا(ع)؛ فضای شهروزوان پنج شنبه ۱۴۰۲/۹/۹ به عطر رضوی متبرک خواهد شد.

وزوان آنلاین :با ورود پرچم بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحج علی ابن موسی الرضا(ع) در دهه اول فاطمیه سال ۱۴۰۲ فضای بخش میمه و شهر وزوان به عطر رضوی متبرک خواهد شد. گلزار شهدای شماره ۲ وزوان : مراسم اولین سالگرد مرحومه شادروان صغری اسدی گلزار شهدای شماره ۲ وزوان : مراسم اولین سالگرد مرحومه

وزوان آنلاین :با ورود پرچم بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحج علی ابن موسی الرضا(ع) در دهه اول فاطمیه سال ۱۴۰۲ فضای بخش میمه و شهر وزوان به عطر رضوی متبرک خواهد شد.

گلزار شهدای شماره ۲ وزوان : مراسم اولین سالگرد مرحومه شادروان صغری اسدی

وزوان آنلاین با ورود پرچم بارگاه ملکوتی امام رضا(ع)؛ فضای شهروزوان پنج شنبه ۱۴۰۲/۹/۹ به عطر رضوی متبرک خواهد شد.

گلزار شهدای شماره ۲ وزوان : مراسم اولین سالگرد مرحومه شادروان صغری اسدی

وزوان آنلاین

ثبت شده در سایت وزوان آنلاین طی شماره 8958 توسط حسن اسدی و در روز سه‌شنبه 28 نوامبر 2023 ساعت 13:16:54
© Copyright 2023 https://vazvanonline.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 8953
25 / 11 / 2023 - 15:46

اولین سالگرد در گذشت خواهر ،همسری دلسوز و مادری مهربان صغری اسدی ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ گلزار شهدای وزوان :تا ابد جای تو در دیده ماست،سال‌ها گر گذرد یاد تو در سینه ماست

تا ابد جای تو در دیده ماستسال‌ها گر گذرد یاد تو در سینه ماست آنچه از خواهرم همیشه در ذهنم می‌ماند، چهره‌ای متبسم، نگاهی گرم و قلبی پر مهر بود.رفتن او چیزی از این تصویر واضح در ذهنم کم نمی‌کند.ایمان دارم که او اکنون در جوار رحمت حق و در منزلگاهی نیکو آرمیده،امیدوارم در این

تا ابد جای تو در دیده ماست
سال‌ها گر گذرد یاد تو در سینه ماست

آنچه از خواهرم همیشه در ذهنم می‌ماند، چهره‌ای متبسم، نگاهی گرم و قلبی پر مهر بود.
رفتن او چیزی از این تصویر واضح در ذهنم کم نمی‌کند.
ایمان دارم که او اکنون در جوار رحمت حق و در منزلگاهی نیکو آرمیده،
امیدوارم در این روز‌های سخت و عجیب، خداوند صبری عظیم و زیبا به همه‌ی ما مرحمت فرماید.
از طرف برادر حسن و خانواده

وزوان آنلاین : حسن اسدی

ثبت شده در سایت وزوان آنلاین طی شماره 8953 توسط حسن اسدی و در روز شنبه 25 نوامبر 2023 ساعت 15:46:54
© Copyright 2023 https://vazvanonline.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 8950
23 / 11 / 2023 - 5:11

روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر وزوان:همایش بزرگ پیاده روی و جشن خانوادگی به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج

همایش بزرگ پیاده روی و جشن خانوادگی به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج همراه با برنامه های شاد ، قرعه کشی و اهدای جوایز ارزنده جمعه ۳ آذر ماه ۱۴۰۲ ساعت ۸ صبح از مسجد جامع به سمت : میدان امام حسین (ع) ، میدان معلم ، میدان بسیج ، سالن ورزشی سلمان فارسی شهر وزوان

همایش بزرگ پیاده روی و جشن خانوادگی به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج

همراه با برنامه های شاد ، قرعه کشی و اهدای جوایز ارزنده

جمعه ۳ آذر ماه ۱۴۰۲

ساعت ۸ صبح

از مسجد جامع به سمت : میدان امام حسین (ع) ، میدان معلم ، میدان بسیج ، سالن ورزشی سلمان فارسی شهر وزوان

از همشهریان گرامی که لباس محلی در اختیار دارند دعوت می شود با لباس محلی در این همایش حضور یابند.

پایگاه مقاومت بسیج شهید محمد منتظری شهر وزوان

سازمان بسیج ورزشکاران

اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهین شهر و میمه

روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر وزوان

ثبت شده در سایت وزوان آنلاین طی شماره 8950 توسط حسن اسدی و در روز پنج‌شنبه 23 نوامبر 2023 ساعت 05:11:12
© Copyright 2023 https://vazvanonline.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 8945
23 / 11 / 2023 - 5:01

وزوان آنلاین :پیام تسلیتی برای درگذشت جناب استادحاج عباسعلی سراجیان و برادر شهید محمد عکاف کربلایی استاد غلامرضا عکاف

برخی از معلمان ما هستند که برای ما نقشی بیش از یک استاد و آموزگار را ایفا میکنند و به همین دلیل است که تا مدت ها بعد از پایان دوره آموزش با آن ها ارتباط داریم. غم فوت معلم های این چنینی بسیار دشوار است و تحمل آن جز با خواندن و نوشتن مرثیه

برخی از معلمان ما هستند که برای ما نقشی بیش از یک استاد و آموزگار را ایفا میکنند و به همین دلیل است که تا مدت ها بعد از پایان دوره آموزش با آن ها ارتباط داریم. غم فوت معلم های این چنینی بسیار دشوار است و تحمل آن جز با خواندن و نوشتن مرثیه ها در این غم میسر نیست.

من با تو همسفر شدم تا مرزهای دانش و معرفت را با هم بپیماییم اما تنها ماندم در ظلمتی که پایانی برای آن نیست. مرگت را هرگز نمی توانم باور کنم معلم عزیزم.

” ” “

معلم عزیزم. در این غم بزرگ چاره ای جز صبر برای مان نمانده. آرزو می کنم پروردگار روحت را قرین رحمت نماید. روحت شاد و یاد گرامی

متن درگذشت معلم عزیزم  2022 جدید

درس هایت ای معلم عزیزم ماندگار و همیشگی هستند و در یادها حک شده اند. تو ان چنان یادگاری نیکو در قلب و جان ما نهادی که تا زنده ایم آن را فراموش نخواهیم کرد. تو به همه ما درس زندگی و مهرورزی آموختی. روحت شاد و یادت تا ابد جاودانه باد.

” ” “

حال که ما با از دست دادن معلم عزیزمان دچار این غم گران و جانسوز شده ایم آرزو می کنم که در پیشگاه ابدیت سر بلند و سرافراز باشد و روحشان همواره در آرامش و آسایش ابدی باشد. روحت شاد معلم دلسوز و مهربانم.

” ” “

افسوس که ما راهنمای دلسوز زندگی مان را از دست دادیم و از داشتن او برای همیشه محروم شده ایم. از خداوند مهربان برایش علو درجات و برای بازماندگان صبر طلب میکنیم.

” ” “

تسلیت و همدردی هرگز قادر نخواهند بود ذره ای از غم فوت معلم مهربان مان را کم کند. غم از دست دادن این عزیز آن قدر بزرگ و جان فرساست که در هیچ واژه ای نمی گنجد و هیچ کلامی نمی تواند ان را توصیف کند. از خداوند بزرگ طاقت و توان صبوری کردن در مقابل این غم بزرگ را می طلبم. معلم عزیزم بدان که تا همیشه در باد و خاطر ما خواهی ماند و هرگز فراموش نخواهید شد.

” ” “

اندوه بی پایان ما در برابر خبر درگذشت معلم عزیزمان، کسی که به ما آیین عشق ورزی و محبت آموخت، وصف نا شدنی ست. در برابر مصیبتی که برهمه ما وارد شده است و چاره ای جز صبر و دعای خیر برای شادی روح آن عزیز نیست. معلم صبور و فداکارم روحت شاد.

” ” “

یاد معلم عزیزم تا همیشه در قلب و ذهنم باقی خواهد ماند و قلبم برای همیشه ماوا و مکان ابدی او خواهد بود. یاد او هرگز فراموش نخواهد شد. روحت شاد معلمم.

متن درگذشت معلم دلسوز + عکس نوشته

تحمل درد و فقدان از دست دادن معلم عزیزمان جز به صبر الهی میسر نخواهد بود.‌ از خداوند متعال توان صبر و شکیبایی در مقابل این مصیبت بزرگ را طلب می نمایم.

” ” “

جای خالی معلم مهربان و فداکارمان تا ابد خالی خواهد ماند و فقدان حضورش با هیچ کس و هیچ چیز جبران نخواهد شد. کنار آمدن با این داغ بزرگ بسی سخت و جان فرساست اما چاره ای جز تسلیم در برابر خواست الهی نیست. روحش شاد و یادش گرامی باد.

” ” “

بهارمان خزان شد. شادی مان عزا شد با رفتنت ای عزیزتر از جان، ای معلم مهربانم. رفتنت را نمی توانم باور کنم. نمی دانم بعد از این با این مصیبت بزرگ چگونه کنار بیایم.

” ” “

فوت معلم یعنی از دست دادن یک منبع آگاه و بخشنده. استاد کسی است که ما در تمام طول زندگی به او نیاز داریم نه برای یاد گرفتن علم و دانش که راه و رسم زندگی چیزی است که ما در واقع از معلمان خود می آموزیم و به همین دلیل است که آن ها تا همیشه در یاد و خاطره ما باقی خواهند ماند. معلمان یاد و خاطره خود را با درس ها و راه و روش هایی که به ما می آموزند در ذهن ما زنده نگه میدارند و به همین دلیل است که همه ما تا مدت ها بعد نام و یاد معلمان خود را به خاطر داریم، حتی اگر آن ها را هرگز نبینیم. اما برخی از معلمان ما هستند که برای ما نقشی بیش از یک استاد و آموزگار را ایفا میکنند و به همین دلیل است که تا مدت ها بعد از پایان دوره آموزش با آن ها ارتباط داریم. غم فوت معلم های این چنینی بسیار دشوار است و تحمل آن جز با خواندن و نوشتن مرثیه ها در این غم میسر نیست.

متن درباره غم از دست دادن معلم ، روحت شاد معلم عزیزم
ثبت شده در سایت وزوان آنلاین طی شماره 8945 توسط حسن اسدی و در روز ساعت 05:01:01
© Copyright 2023 https://vazvanonline.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 8943
23 / 11 / 2023 - 4:25

رفع مشکل نقاط سیل‌خیز با اجرای طرح‌ آبخیزداری / ۸ منطقه شهری اصفهان در خطر وقوع سیلاب

رفع مشکل نقاط سیل‌خیز با اجرای طرح‌ آبخیزداری / ۸ منطقه شهری اصفهان در خطر وقوع سیلاب مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: افزایش سازه‌های آبخیزداری در چند سال اخیر، بستر بهره‌مندی هرچه بیشتر از بارندگی‌ها و منابع آبی سطحی را فراهم کرده است تا جایی که از سیلاب برای تغذیه منابع آب

رفع مشکل نقاط سیل‌خیز با اجرای طرح‌ آبخیزداری / ۸ منطقه شهری اصفهان در خطر وقوع سیلاب

رفع مشکل نقاط سیل‌خیز با اجرای طرح‌ آبخیزداری / ۸ منطقه شهری اصفهان در خطر وقوع سیلاب

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: افزایش سازه‌های آبخیزداری در چند سال اخیر، بستر بهره‌مندی هرچه بیشتر از بارندگی‌ها و منابع آبی سطحی را فراهم کرده است تا جایی که از سیلاب برای تغذیه منابع آب زیرسطحی استفاده می‌شود.

ابوطالب امینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با بیان اینکه بارش‌های اخیر سال گذشته، سبب به‌وجود آمدن ۱۰ میلیون متر مکعب سیلاب در مناطق مختلف استان شد، اظهار کرد: با نبود طرح‌های آبخیزداری، این سیلاب خسارات بیشتری را به اطراف به‌ویژه منازل، مزارع، جاده‌ها و عرصه‌های طبیعی استان وارد می‌کرد.

وی سازه‌های آبخیزداری استان اصفهان را شامل بندهای ذخیره‌ای، خاکی، سنگی ملاتی، بتنی و سیل‌بند در کنترل و مهار سیلاب دانست و افزود: افزایش سازه‌های آبخیزداری طی چند سال اخیر، بستر بهره‌مندی هرچه بیشتر از بارندگی‌ها و منابع آبی سطحی را فراهم کرده است تا جایی که از سیلاب برای تغذیه منابع آب زیرسطحی استفاده شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان پیرامون لزوم توجه به آبخیزداری و نقش آن در مهار سیلاب‌ها تصریح کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه و مطابق توجیه ارائه شده توسط وزارت جهاد کشاورزی، میزان ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار هکتار اصفهان در دستور کار آبخیزداری قرار دارد و مطالعات بر اساس اولویت، مناطق به پرخطر، کم‌خطر و پایین تقسیم‌بندی شده است.

وی با بیان اینکه هشت منطقه شهری پرجمعیت استان اصفهان با خطر بالای وقوع سیلاب در زمان بارش‌های شدید روبه‌رو است و این پدیده احتمالی، خسارت‌های زیادی به آن مناطق وارد خواهد کرد، اظهار کرد: شهرهای کاشان، فولادشهر، شهر جدید بهارستان، سپاهان‌شهر، گلشهر گلپایگان، مسکن مهر نطنز و مسکن مهر گلپایگان به دلیل تراکم بالای جمعیت با خطر بسیاری در هنگام وقوع سیلاب مواجه هستند، از این‌رو کاهش خطر در این نواحی نیازمند اجرای طرح‌های آبخیزداری و ایمن‌سازی است.

امینی پیرامون اینکه مطالعات دقیق بهترین راهکار پیش‌روی متولیان در کاهش میزان خطرات احتمالی است، افزود: انجام اقدامات آبخیزداری با اهداف کنترل سیلاب، کاهش فرسایش، توسعه پوشش گیاهی و جلوگیری از خسارات سیل به مناطق پایین‌دست، پیش‌بینی می‌شود، در صورتی که سالانه ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیارد تومان برای این کار اختصاص پیدا کند، اقدامات انجام شده، طی پنج سال آینده به نتیجه خواهد رسید.

وی با اشاره به آبگیری بندها و سازه‌های آبخیزداری در پی سیلاب‌های مردادماه در استان اصفهان گفت: در پی سیلاب‌های اخیر بند سه و پخش سیلاب وَزوان از توابع شهرستان میمه، پخش سیلاب مَرغ و دُنبی در دولت‌آباد شهرستان برخوار، بندهای شهرستان اردستان از جمله روستای نُهوج، بند مهرجان در خوروبیابانک، پخش سیلاب مجلسی در شهرستان مبارکه، بندهای سنگی-ملاتی در شهرستان‌های چادگان، خوانسار و فریدونشهر نیز آبگیری شد، زیرا این بندها با کنترل سیلاب از بروز خسارت جلوگیری و به تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی کمک می‌کنند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت اجرای پروژه‌های آبخیزداری در کنترل سیلاب و ذخیره منابع آبی و روان‌آب، چندین پروژه آبخیزداری امسال طی هفته دولت در شهرستان‌های سمیرم، لنجان، اردستان و خوروبیابانک به بهره‌برداری رسید.

وی گفت: در ۱۷۰ نقطه استان که از لحاظ وقوع سیل و سیلاب وضعیت بحرانی دارد، طرح‌های آبخیزداری و کنترل و مهار سیل صورت گرفته است، همچنین دخل و تصرف اراضی، ایجاد شهرک‌های جدید، توسعه شهرها، گسترش کشاورزی و فعالیت بیشتر صنایع از جمله عوامل غیرطبیعی است که اراضی را از حالت طبیعی خود خارج و مستعد بروز سیلاب می‌کند.

ثبت شده در سایت وزوان آنلاین طی شماره 8943 توسط حسن اسدی و در روز ساعت 04:25:32
© Copyright 2023 https://vazvanonline.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 8940
23 / 11 / 2023 - 4:19

اثر جهانی «کاروانسرای شیخعلی‌خان » اصفهان به بخش خصوصی واگذار شد.

برای بهره برداری و مرمت، اثر جهانی «کاروانسرای شیخعلی‌خان » اصفهان به بخش خصوصی واگذار شد اصفهان – ایرنا – رییس اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شهرستان شاهین شهر و میمه استان اصفهان گفت: اثر ثبت شده جهانی «کاروانسرای شیخعلی خان » واقع در روستای جهادآباد از طرف میراث فرهنگی برای مرمت و

برای بهره برداری و مرمت،

اثر جهانی «کاروانسرای شیخعلی‌خان » اصفهان به بخش خصوصی واگذار شد

اثر جهانی «کاروانسرای شیخعلی‌خان » اصفهان  به بخش خصوصی واگذار شد

اصفهان – ایرنا – رییس اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شهرستان شاهین شهر و میمه استان اصفهان گفت: اثر ثبت شده جهانی «کاروانسرای شیخعلی خان » واقع در روستای جهادآباد از طرف میراث فرهنگی برای مرمت و بهره برداری به سرمایه گذارِ بخش خصوصی واگذار شده است.

جواد چهرازی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مرمت کاروانسرای شیخعلی خان هنوز شروع نشده و طرح آن در مراحل بررسی و تصویب است.

وی گفت: کاروانسراهای شیخعلی خان و گز از شهرستان شاهین شهر و میمه اخیر به همراه ۵۲ کاروانسرای دیگرِ ایران در چهل و پنجمین نشست کمیته میراث جهانی یونسکو ثبت شدند و از این رو مرمت و حفاظت آنها در اولویت کاری ما قرار دارد.

کاروانسرای شیخ علی خان را با نام چاله سیاه هم می‌شناسند؛ سبک آن چهار ایوانه است و در زمان شاه سلیمان صفوی بیشتر برای پذیرایی و اقامت مهمانان خارجی ساخته شده است.

کاروانسرای گز نیز در شهری به همین نام و در شمال اصفهان قرار دارد. این کارواسرای چهار ایوانه و چهار برجه در زمان شاه عباس اول ساخته است.

چهرازی افزود: کاروانسرای گز از طریق صندوق احیا آثار تاریخی به بخش خصوصی واگذار شده و در حال مرمت است ؛ این کاروانسرا برای کاربری گردشگری و تبدیل به کاربری اقامتی و پذیرایی به بخش خصوصی واگذار شده است.

چهرازی یادآور شد: میراث فرهنگی املاک تحت اختیار خود را مدت دار به سرمایه گذار خصوصی واگذار می‌کند تا زیر نظارت این نهاد مرمت و از آن بهره برداری کند و در آینده سرمایه گذار با تمام شدن مهلت قرار داد ، اثر را به میراث فرهنگی واگذار یا مجدد قرارداد را تمدید می کند.

چهرازی تاکید کرد: میراث فرهنگی آثار را به جهت احیا ، حفظ و حراست به بهره برداران می سپارد و هدف حفظ بنای تاریخی است .

وی یادآور شد: این شهرستان علاوه بر کاروانسراهای گز و شیخعلی خان، قنات وزوان و مزدآباد را هم در فهرست آثار جهانی دارد و در مجموع دارای چهار اثر ثبت جهانی است.

شهرستان شاهین‌شهر و میمه با حدود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۲۰ کیلومتری شمال اصفهان است.

این شهرستان حدود ۵۰ اثر تاریخی ثبت ملی شده، چهار اثر ثبت جهانی ( ۲ قنات وزوان و مزدآباد و ۲ کاروانسرای «گز» و «شیخعلی خان») و ۱۱ اثر میراث ناملموس مانند گویش وزوان و دانش کاشت، داشت و برداشت خربزه گرگاب دارد.

ثبت شده در سایت وزوان آنلاین طی شماره 8940 توسط حسن اسدی و در روز ساعت 04:19:32
© Copyright 2023 https://vazvanonline.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر