کد خبر : 4811
تاریخ انتشار : دوشنبه 30 مارس 2020 - 9:25

نیمی از مردم هنوز کرونا را جدی نگرفته‌اند | نیازمند مداخلات جدی‌تر و بازدارنده‌تری هستیم

نیمی از مردم هنوز کرونا را جدی نگرفته‌اند | نیازمند مداخلات جدی‌تر و بازدارنده‌تری هستیم

فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران گفت: در این مقطع که با شرایط جدی تری از اپیدمی کرونا روبه رو هستیم، نیازمند تصمیم‌ها و مداخلات جدی‌تر، بازدارنده‌تر، کارآمدتر و با اثربخشی بیشتری هستیم. به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی،علیرضا زالی تاکید کرد: برای فیصله یافتن کرونا باید سهم مداخلات و همکاری مردم

فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران گفت: در این مقطع که با شرایط جدی تری از اپیدمی کرونا روبه رو هستیم، نیازمند تصمیم‌ها و مداخلات جدی‌تر، بازدارنده‌تر، کارآمدتر و با اثربخشی بیشتری هستیم.

به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی،علیرضا زالی تاکید کرد: برای فیصله یافتن کرونا باید سهم مداخلات و همکاری مردم در این زمینه افزایش یابد و بسته مداخلاتی قوی تری از گذشته اعمال شود. وی با اشاره به اقدام های صورت گرفته برای مقابله با کرونا اثربخشی و موفقیت این اقدامات را در گروی همکاری و همراهی مردم ذکر کرد. فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا درکلانشهر تهران افزود: بررسی های میدانی سطح شهر حاکی از این است متاسفانه مردم توصیه های موکد بهداشتی و هشدارها را جدی نگرفته و گزارش های نشان دهنده استمرار ترددها و رفتارهای اجتماعی مردمی است. به گفته زالی، بسته مدیریتی و مداخلاتی که در این زمینه باید اعمال شود لازم است که بصورت کاملا پیوسته و یکپارچه دیده شود و نمی توان در برخی از این مداخلات با قاطعیت عمل کرد و برخی دیگر بدون قاطعیت و حتما باید یک بسته مدیریتی مداخلاتی قوی تر از گذشته اعمال شود. وی ضمن اظهار تاسف از این که بیش از نیمی از مردم هنوز کرونا را جدی نگرفته اند، ادامه داد : اینجا بحث به خطر انداختن سلامت آحاد شهروندی و سرایت بیماری به دیگران مطرح است و با تعارف حل نمی شود، بنابراین به نظر می رسد باید با این موضوع جدی تر برخورد شود. فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران به موج ساده انگاری مساله کرونا در روزهای اخیر اشاره کرد و گفت که اگر می خواهیم کرونا را فیصله یافته تلقی کنیم باید سهم مداخلات افزایش یابد و همکاری مردم نیز در این زمینه رو به افزایش باشد. وی یادآورشد که متاسفانه با این حد از مداخلات و این سطح از همکاری مردم قطعا موضوع به این زودی ها خاتمه نخواهد یافت و شاهد طولانی شدن و استمرار کرونا در کشور خواهیم بود. رفتارهای بازدارنده و محدودیت های اجتماعی نیز به این زودی پایان نخواهد یافت مگر این که همگی دست به دست هم داده و با ارایه یک الگوی پیوسته، قاطع و کارآمد موضوع را حل کنیم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.